Spisovatelská výzva II


Celý leden a půlku února jsem si lámala hlavu tím, jestli letos budu zase dělat spisovatelskou výzvu. Ačkoli loňská účast nebyla tak velká, jak jsem si představovala, ohlas od autorů byl pozitivní a většina by se chtěla zapojit znovu. Ráda bych jim to umožnila, ale ani jedna z variant předchozích dvou let mi momentálně moc nevyhovuje. Samotné by mi ale bylo líto, kdybych letos žádnou nevymyslela.

V roce 2019, když jsem ji dělala poprvé, jsem neměla ani páru o tom, že by se mohl přidat někdo další. Vymyslela jsem si ji sama pro sebe, abych si vyzkoušela různá témata a formáty, ale v okamžiku, kdy jsem to publikovala na twitteru, se mi přihlásilo pár lidí, že by se chtěli zapojit. Ostatně proč ne, ráda se podělím. A tak jsme po 10 dní psali 10 různých témat. Vlastně se mi docela líbilo, že se přidal i někdo další.

Když jsem pak v roce 2020 vyhlašovala další, udělala jsem úplně jiný formát. Už to nebylo 10 dní/10 témat ale jedno téma měsíčně, o kterém se nejdřív hlasovalo. Měla jsem velké ambice, že se zapojí spousta autorů i čtenářů a tak jsem nakonec byla trochu rozčarovaná, když účast během roku nestoupala, ale místy naopak značně poklesla (a to hlavně z řad čtenářů a hlasujících, kteří měli každý měsíc rozhodnout o tom, který z příspěvků se jim líbí nejvíc). O tom si ostatně můžete přečíst tady. Přesto z toho vznikla spousta pěkných příspěvků a za to jsem vážně ráda.

Letos to beru střízlivě. Vím, že nemám kapacitu se tomu věnovat tak intenzivně každý měsíc. Ono se to možná nezdá, ale připravit témata, pak dát všechny příspěvky dohromady a nechat hlasovat, pobízet lidi aby se zapojili a nakonec zjistit, že jich hlasovalo méně, než bylo příspěvků, to prostě nějakou energii sebere. A tu já letos bohužel nemám. Takže jsem se rozhodla, že připravím 12 témat a vypustím je do světa. Když se bude chtít někdo zapojit, určitě budu ráda, když mi svoje příspěvky nasdílí, ale nebudu to už dál organizovat. Tentokrát to bude na každém autorovi, aby si psaní rozvrhl jak bude chtít – někdo může psát jedno téma měsíčně, někdo to všechno sfoukne za týden, prostě dle libosti.

A tak vám tady dávám do pléna pro inspiraci 12 témat, se kterými můžete naložit podle potřeby. Budu ráda, když mi třeba do komentářů nasdílíte odkaz na vaše díla, nebo klidně pošlete na můj e-mail. Moje příspěvky najdete tradičně na mém blogu Krysí zápisky (až se tedy dostanu k tomu, abych je napsala).

 • Plži, mlži, hlavonožci
 • Co mám na sobě rád/a a proč?
 • Zimní ráno
 • Letní vánek
 • Máte ambice? A mohla bych je vidět?
 • Oblíbená pohádková postava v reálném světě
 • Kolik světů se vejde do čajové lžičky
 • Co je to láska?
 • Želva
 • Skicák
 • Dárek, který jsem nikdy nedostal/a
 • Ztracená rukavice

Snad se s tím nějak poperete, já už teď tuším, že jsem si s některými výše uvedenými na sebe upletla bič, ale věřím, že z toho vznikne spousta pěkných textů. Tak si tu letošní výzvu užijte a nezapomeňte se pochlubit! A jestli to budete publikovat i na twitteru, nezapomeňte použít #krysichallenge

No Comments

Post A Comment